მთავარიმიმტანიგიორგი ფხაკაძე პინეოს ეწვია - პინეო სამედიცინო ეკოსისტემა სამ თვეზე მეტია ჩართულია...
გიორგი ფხაკაძე პინეოს ეწვია – პინეო სამედიცინო ეკოსისტემა სამ თვეზე მეტია ჩართულია აკრედიტაცია კანადას საერთაშორისო სამედიცინო აკრედიტაციის პროგრამაში
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე საქართველოში იმყოფება.
კლინიკებმა საერთაშორისო აკრედიტაციის გავლისთვის მზადება დაიწყეს.
საერთაშორისო აკრედიტაციის ორგანიზაციას „აკრედიტაცია კანადას“ საქართველოში  გიორგი ფხაკაძე წარმოადგენს.
მთავრობის გადაწყვეტილებით, საყოველთაო ჯანდაცვის პროგრამაში ჩართული ყველა კლინიკა ვალდებული იქნება მსოფლიოში მოქმედი სტანდარტები დააკმაყოფილოს და საერთაშორისო აკრედიტაციის ორგანოს აღიარება მოიპოვოს.
ამასთან, მიმდინარე წელს სამედიცინო დაწესებულებებმა უკვე უნდა წარადგინონ კონტრაქტი აკრედიტაციის ორგანოსთან. საერთაშორისო ექსპერტების მიერ მოხდება სამედიცინო მომსახურების ხარისხის, კლინიკებში არსებული პროცესებისა და ინფრასტრუქტურის შესაბამისობის დადგენა საერთაშორისო სტანდარტებისგან.
პინეო სამედიცინო ეკოსისტემა სამ თვეზე მეტია ჩართულია აკრედიტაცია კანადას საერთაშორისო სამედიცინო აკრედიტაციის პროგრამაში.
გიორგი ფხაკაძე პინეოს ეწვია. შეხვდა კლინიკის ახალ ხელმძღვანელობას. ისაუბრეს აკრიდატიციის პროცესის შესახებ.
გიორგი ფხაკაძე მოხარულია, რომ სამედიცინო დაწესებულებები ირჩევენ ხარისხს…
„საერთაშორისო აკრედიტაცია საქართველოში საკმაოდ წარმატებულად ინერგება. პინეო სამედიცინო ეკოსისტემა სამ თვეზე მეტია ჩართულია აკრედიტაცია კანადას საერთაშორისო სამედიცინო აკრედიტაციის პროგრამაში. კლინიკა არის ხარისხზე ორიენტირებული. ყველაზე მნიშვნელოვანი ხარისხია“, – განაცხადა გიორგი ფხაკაძემ.
პინეო სამედიცინო ეკოსისტემა, როგორც მრავალპროფილური სამედიცნო ცენტრი, ყოფილი მეოთხე სამშობიარო სახლის ბაზაზე, 2016 წლიდან ფუნქციონირებს და ემსახურება ნებისმიერი სამედიცინო საჭიროების მქონე პაციენტს.  წარმოადგენს მეოთხე დონის კლინიკას. აერთიანებს მაღალი ხარისხის სამედიცინო მომსახურებას, უახლეს მაღალტექნოლოგიურ სერვისებს და გამოცდილ სპეციალისტებს: ექიმებს, მედდებს და დამხმარე პერსონალს.
მრავალპროფილურობა კლინიკას საშუალებას აძლევს პაციენტებს ერთ სივრცეში შესთავაზოს სხვადასხვა მიმართულების მომსახურება:
• ნევროლოგიური დეპარტამენტი დაკომპლექტებულია  პროფესიონალი, გამოცდილი კადრებით.  ნევროლოგიურ დეპარტამენტში, საქართველოში ერთ-ერთი პირველად დაინერგა ინსულტის რეპერფუზული თერაპიით მკურნალობა.
• კლინიკაში ფუნქციონირებს კარდიოლოგიური დეპარტამენტი, სადაც მოქმედებს როგორც სტაციონარული, ასევე ამბულატორიული სერვისები. დაინერგა მინიინვაზიური, კარდიოქირურგიული ოპერაციები, რომელიც წარმატებით სრულდება.
• ქირურგიული დეპარტამენტი, სადაც ტარდება ყველა სირთულისა და მასშტაბის ქირურგიული ოპერაციები.
• უროლოგიისა და ტრავმატოლოგიის განყოფილება მომხმარებელს მაღალი კვალიფიკაციის მქონე სპეციალისტებს და თანამედროვე კვლევითი აპარატურის მეშვეობით უმღლესი ხარისხის მომსახურებას სთავაზობს.
• პედიატრიული სამსახური, სადაც რეგულარულად ტარდება სახელმწიფო კალენდრის მიერ დაწესებული ახალშობილთა და მოზარდთა აცრები, ასევე ახალშობილებისა და ბავშვების მონიტორინგი.
• ჩვენი კლინიკა წამყვანია ორსულობის დროს ნაყოფის გენეტიკური პათოლოგიების დიაგნოსტირებასა და მართვაში. ჩვენთან კეთდება ამნიოცენტეზი, რაც დროულად გვაძლევს ორსულთა დროული მართვის მენეჯმენტის საშუალებას.
READ  ქოთნის ბაღი - მუდამ ხელთ გქონდეთ ახალი მწვანილი კერძისთვის
კლინიკაში არის ემერჯენსს სერვისი, რეანიმაცია, ინტენსიური თერაპიის და ახალშობილთა მოვლის ინტენსიური თერაპიის განყოფილება.
კლინიკაში ფუნქციონირებს მაღალტექნოლოგიური და ევროპული ხარისხის ლაბორატორია, რომელიც 24-საათიანი მუშაობის რეჟიმში ემსახურება პაციენტებს.
პინეო სამედიცინო ეკოსისტემამ, მომხმარებელს ამიერკავკასიაში პირველმა წარუდგინა ინოვაციური კონცეფციის, სახლის ტიპის სამშობიარო – „პინეო ლაქშერი“. რომლის მთავარი მიზანი ორსულებისთვის კომფორტული და დაცული გარემოს შექმნაა.
ჩვენი მისიაა გავაუმჯობესოთ საქართველოში ჯანდაცვის სფერო სამედიცინო მომსახურების ამაღლების, მაღალტექნოლოგიური სერვისების მიწოდებითა და კლინიკურ სამედიცინო სფეროში საუკეთესო სტანდარტების დადგენის გზით.
საქართველოში სამედიცინო დაწესებულებების აკრედიტაციის პროცესი დაიწყო.