მთავარიმიმტანიგანხილულ იქნა ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები - თუ თქვენი ორგანიზაცია აპირებს, გაიაროს აკრედიტაცია
განხილულ იქნა ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები – თუ თქვენი ორგანიზაცია აპირებს, გაიაროს აკრედიტაცია
2021 წლის 18 ოქტომბერს საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროში გაიმართა ფრანგული საერთაშორისო ორგანიზაცია Accreditation Canada representative office in Georgia-სა (აკრედიტაცია საზღვრების გარეშე) და სამინისტროს წარმომადგენლების შეხვედრა.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორიცაა:
საქართველოში სამედიცინო დაწესებულებების აკრედიტაციის დამოუკიდებელი სისტემის ამოქმედება და სამედიცინო პერსონალის უწყვეტი პროფესიული განათლების სისტემის გაძლიერება.
”საქართველოს აკრედიტაციის ინიციატივის” ფარგლებში უკვე არსებული გამოცდილება საქართველოში სამედიცინო დაწესებულებების აკრედიტაციის სფეროში (ამჟამად 4-მა სამედიცინო დაწესებულებამ უკვე გაიარა საერთაშორისო აკრედიტაცია – https://www.accreditation.ge/programs) და უწყვეტი სამედიცინო განათლების (ამჟამდ 7 საკრედიტო პროგრამის შესახებ – https://www.accreditation.ge/cmeapproved).
აღნიშნული საკითხები სამედიცინო სერვისების ხარისხის უზრუნველყოფისა და პაციენტების საუკეთესო ინტერესების დაცვისთვის კრიტიკულად მნიშვნელოვანია.
სამედიცინო მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების არსებული ხედვისა და სამომავლო გეგმების შესახებ გამართულ შეხვედრაში მონაწილეობდნენ:
გიორგი ფხაკაძე – ორგანიზაციის “აკრედიტაცია საზღვრების გარეშე” პრეზიდენტი;
ზაალ კაპანაძე-სსიპ სამედიცინო და ფარმაცევტული საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოს დირექტორი;
კახაბერ შალიკაძე – სსიპ. სამედიცინო და ფარმაცევტული საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოს დირექტორის მოადგილე;
თინათინ ხარძიანი – ჯანდაცვის სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსი;
სოსო ფილიევი – ჯანდაცვის სამინისტროს წარმომადგენელი;
ნიკოლოზ კობახიძე – სამინისტროს სტატისტიკისა და ანალიტიკის დეპარტამენტის უფროსი;
თეა ბაქრაძე – სამინისტროს პოლიტიკის დეპარტამენტის, ჯანმრთელობის დაცვის პოლიტიკის სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი;
ანზორ ჭავჭავაძე – ჯანდაცვის მინისტრის პირველი მოადგილის კონსულტანტი.
შეხვედრაზე მიღებულ იქნა პირველადი კონსესუსი, თუ რა ფარგლებში ითანამშრომლებენ მომავალში ფრანგული საერთაშორისო ორგანიზაცია- “აკრედიტაცია საზღვრების გარეშე”, დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო და სამედიცინო და ფარმაცევტული საქმიანობის რეგულირების სააგენტო.
თუ თქვენი ორგანიზაცია აპირებს, გაიაროს აკრედიტაცია
“საქართველოს აკრედიტაციის ინიციატივის” ფარგლებში, ჩვენ ამ პროცესში დაგეხმარებით.
პროცესი საკმაოდ მარტივია, თქვენ უნდა გამოაგზანოთ წერილი info@accreditation.ge Giorgi Pkhakadze და მიუთითოთ:
დაწესებულების დასახელება
დაწესებულების ტიპი (საავადმყოფო, ამბულატორიული კლინიკა, დიაგნოსტიკური კლინიკა, ესტეტიკური მედიცინის ცენტრი, სტომატოლოგიური კლინიკა)