The National Geographic Traveller Food Festival –
საქართველოს წარმატებული მონაწილეობა
საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია ლონდონში
საქართველოს ტურიზმის ეროვნულმა ადმინისტრაციამ დიდ ბრიტანეთში, ლონდონში, The National Geographic Traveller Food Festival-ზე პირველად მიიღო მონაწილეობა. ამ მნიშვნელოვანი ღონისძიების მიზანია საერთაშორისო გასტრონომიის განვითარება და კულტურათა გაცვლა.
ქართული ღვინისა და კერძების მასტერკლასები
საერთაშორისო გასტრონომიულ ფესტივალზე “მასტერკლასის თეატრში” გაიმართა ქართული ღვინისა და კერძების მასტერკლასების 4 სესია. ამ სესიებში ფესტივალის მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ გაცნობოდნენ ქართული კულინარიის უნიკალურ ტრადიციებს.
ღვინის დეგუსტაცია და Show Kitchen
ფესტივალის ფარგლებში, საქართველოს სტენდზე, ორი დღის განმავლობაში, ჩატარდა ღვინის დეგუსტაცია და ე.წ. Show Kitchen. ეს ღონისძიებები მიზნად ისახავდა ქართული ღვინისა და კერძების პოპულარიზაციას. ფესტივალის მონაწილეებს ცნობილი შეფები გურამ ბაღდოშვილი და თეკუნა გაჩეჩილაძე ქართული ტრადიციული და თანამედროვე კერძები გააცნეს, ხოლო ღვინის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენელმა ირაკლი ჩოლობარგიამ ქართული ღვინის დეგუსტაცია გამართა.
The National Geographic Traveller Food Festival-ის მასშტაბი
The National Geographic Traveller Food Festival-ზე 50-მდე ორგანიზაცია და კომპანია, 60-მდე შეფი, სპიკერი და ავტორი მონაწილეობდა მთელი მსოფლიოდან. ფესტივალს ათასობით სტუმარი ჰყავდა, რაც მის მასშტაბურობასა და პოპულარობას უსვამს ხაზს.