მთავარიბლოგი"სადილის მომზადების პროცესშიც აქ ბავშვები ხშირად მონაწილეობენ" - ინტერვიუ ნორვეგიის განათლების დეპარტამენტის...
“სადილის მომზადების პროცესშიც აქ ბავშვები ხშირად მონაწილეობენ” – ინტერვიუ ნორვეგიის განათლების დეპარტამენტის ქართველ მრჩეველთან
გთავაზობთ ექსკლუზიურ ინტერვიუს თამარ ლორიასთან, რომელიც ნორვეგიის განათლების დეპარტამენტის მთავარი მრჩეველია პედაგოგების გადამზადების/კვალიფიკაციის ამაღლების საკითხებში.
გთავაზობთ ინტერვიუდან ამონარიდს:
…- სადილის მომზადების პროცესშიც ბავშვები ხშირად მონაწილეობენ. ეს პროცესი ძალიან ეხმარება მათ კვებისადმი და პროდუქტებისადმი პოზიტიური დამოკიდებულების ჩამოყალიბებაში.
ასევე მე და ედი, ჩემი მეუღლე, აქტიურად ვართ ჩართული ბავშვების სასკოლო თუ საბავშვო ბაღის ცხოვრებაში. მშობელთა კომიტეტებში თუ მშობელთა გაერთიანებებში. ასევე ბავშვები დადიან სხვადასხვა ტიპის სპორტულ თუ გასართობ წრეზე, რაც ასევე მოითხოვს მშობლის ჩართულობას.
– რა გენატრებათ ყველაზე მეტად სამშობლოდან? საინტერესოა, რამდენად ხშირად ამზადებთ ქართულ კერძებს და იცავთ ქართულ ტრადიციებს საქართველოსგან ასე შორს?