საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე შიდა ქართლის, რეგიონული ტელეკომპანია „თრიალეთს“ იუბილეს ულოცავს.
„თრიალეთის“ ტელევიზია დღეს 33 წლის გახდა, ვულოცავ საიუბილეო თარიღს.
საკმაოდ გამოცდილი და საინტერესო ტელევიზიაა, რომელსაც მე გავეცანი პენდემიის პერიოდში.
მინდა აღვნიშნო, რომ მათი ძალისხმევითა და ჩემი აქტიური ჩართულობით ბევრი ადამიანის სიცოცხლე გადარჩა.
„თრიალეთს“ ძალიან დიდი მადლობა იმისათვის, რომ საქართველოში პირბადეების ფასმა დაიწია, საავადმყოფოებში სახარჯი მასალები უკვე აღარ არის დაბალი ხარისხის, სამედიცინო დაწესებულებებში ხარისხი გაიზარდა და პრაქტიკულად სამედიცინო აკრედიტაციის პროცესი დაიწყო საქართველოში“, – განაცხადა გიორგი ფხაკაძემ.
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე ტელევიზიას ყველაფერს კარგს უსურვებს.
„თრიალეთის“ მთელ კოლექტივი არის ძლიერი, მტკიცე და პროფესიონალები.
მჯერა, რომ ასეთ პროფესიონალებზე, რომლებსაც უყვართ თავისი საქმე, დგას ჩვენი სახელმწიფო.
დიდი მადლობა მთელ გუნდს, დიდი მადლობა „თრიალეთის“ მსმენელებს, ვინც გვისმენს, ვინც გვიყურებს, ვინც მხარს გვიჭერს…“, – ამბობს გიორგი ფხაკაძე.
ტელეკომპანია „თრიალეთი“ უწყვეტად მაუწყებლობს 1990 წლიდან.
ტელეკომპანიის მაუწყებლობა ვრცელდება თბილისის და საქართველოს სხვადასხვა რაიონების
საკაბელო ტელევიზიებში და ასევე, Silk TV-ის, “მაგთი TV “-ის, “ახალი ქსელების”, MAR-TV-ის, “Global TV”-ის, ქსელში, ხოლო ინტერნეტში myvideo.ge-ს საშულებით.
„თრიალეთი“-ს მაუწყებლობა ღია საეთერო სიხშირეზე ვრცელდება, შიდა ქართლის რეგიონში, კერძოდ,
გორის, ქარელის, ხაშურის, კასპის, ცხინვალის და ახალგორის რაიონებში.
ტელეკომპანია “თრიალეთი”, გარდა გორის სტუდიისა, ასევე მაუწყებლობს თბილისის სტუდიიდან,
სადაც მზადდება სხვადასხვა სახის გადაცემები.
საერთაშორისო და ადგილობრივი, რეიტინგების კვლევითი ორგანიზაციების მონაცემებით,
“თრიალეთი” რეგიონულ ტელევიზიებს შორის ლიდერობას ინარჩუნებს.
რადიო „ თრიალეთი “ 17 წელია შიდა ქართლის მასშტაბით, კონკურენტულ გარემოში ლიდერობას
ინარჩუნებს, რასაც ადასტურებს არაერთი სოციალური გამოკითხვა.