მე არ ვარ სპორცმენი (ბავშვობაში ჯიდაობაში დავდიო) რომ აგიხსნათ როგორ უნდა ივარჯიში რომ ჩემპიონი გახდე
მე არ ვარ მსახიობი მაგრამ მყავს მეგობარი ქუთაისელი მსახიობი დათო ლიკლიკაძე Dato Liklikadze იმას ვერასდროს ვერ ვაჯობებ
მე არ ვარ პოლიტიკოსი და პოლიტიკაზე ვერ ვისაუბრებ
მე არ მაქვს მარტო 8 კლასი დამთავრებული, სამწუხაროდ თუ საუბედუროდ სკოლა 10 წელი სამედიცინო 6 წელი მაგისტრატურა 1 წელი სადოქტორო 5 წელი მე-2 სადოქტორო 3 წელი (ვერ დავამთავრე ნერვდბი არ მეყო სომალიში წავედი )
მე არ ვიყავი უმუშევარი 18 წლიდან, დიახ სულ 2-3 და ზოგჯერ 4 სამსახური მქონდა ერთდროულად და ბოლო 25 წელიწადში ვმუშაობდი/ვცხოვრობდი 22 ქვეყანაში და ალბათ 90 ქვეყანაში ვარ ნამყოფი/ნამუშევარი სხვადასხვა პროექებით ..
მე ვმუშაობდი სანიტრად, მედძმათ, უმცროს ექიმად (კირურგად), გადაუდებელის ექიმად, სამედიცინო საქმიანობის ლიცენზია მაქვს აღებული საქართველოში, ნეპალში, ინდოეთში, კენიაში და სომალიში (სომალიურ ჯიგრულ პონტში მინისტრი. მომცა/ნახევრად ტერირისტი ტიპი იყო ).
პირველი წიგნი 2001 წელს დავნეჯდე და მერე წიგნები და სტატიები დამიგროვდა ქართულ და ფრანგულ ენდბზე (https://scholar.google.com/citations?user=JnAQPacAAAAJ). სამედიცინო განათლების კუთხით რავი 2007 წლიდან ვასწავლი დავით თვილდიანის სამედიცინო უნივერსიტეტში ვარ კათრდრის გამგე/ფროფესორი და ასევე პოლონეთის და უკრაინის სამეცნიერო საბჯოს წევრი და გავის ალიანში ხო საერთოდ წლებია სხვადასვა დამოუკიდებრლ სამეცნიერო/ტექნიკური საბჯოს წევრი ვიყავი/ვარ, აღარ ვამბო ევროკავშირი, ამერიკის მთავრობის და გაეროს გენ მდივნის მრჩევლობაზდ. ხო და რისი თქმა მინდა …. თქვენ რომ მოდიოდით მე უქვე 10 ჯერ წამოსული ვიყავი