მთავარიბლოგიმე ვიყავი პირველი, ვინც საუბრობდა ბუსტერების აუცილებლობაზე – გიორგი ფხაკაძე
მე ვიყავი პირველი, ვინც საუბრობდა ბუსტერების აუცილებლობაზე – გიორგი ფხაკაძე
რამდენი მლანძღეს და რამდენი ნეგატივი იყო, მაგრამ მთავარია შედეგი. დიახ, ბუსტერი უკვე დაშვებულია საქართველოში. მე ვიყავი პირველი, ვინც საუბრობდა ბუსტერების აუცილებლობაზე. მთავარია შედეგი, – ამის შესახებ ჯანდაცვის სფეროს ექსპერტი გიორგი ფხაკაძე სოციალურ ქსელში წერს.
„მე ვიყავი პირველი, ვინც საუბრობდა, რომ ჩინური ვაქცინების ბუსტერი უნდა გაკეთდეს 3 თვეში. მთავარია შედეგი. მე ვამბობდი, რომ ჩვენ უნდა ვცეთ პატივი იმ მოქალაქეებს, ვინც თავის დროზე აიცრა დაბალეფექტურ ვაქცინებით და ზუსტად მათ უნდა ჰქონდეთ საშუალება, აიცრან ბუსტერით, რაც შეიძლება, მალე. თავის დროზე ისინი პასუხისმგებლიანად მოიქცნენ, ასევე მოიქცევიან ახლაც და ესეც ფაქტია – დღეს საავადმყოფოებში არის რიგები ბუსტერის ვაქცინაზე. მთავარია შედეგი. მე ვარ ერთი ადამიანი, და ერთი ადამიანის აზრი გაიზიარა ბევრმა ადამიანმა …. რას მივაღწიეთ ერთობით:
სამედიცინო პირბადე საქართველოში არის მაღალი ხარისხის და დაბალ ფასში – “ფხაკაძის პირბადეს” ეძახიან საქართველოში.
ქვეყანამ შემოიტანა ფაიზერის ვაქცინა (მადლობა ჩვენს მეგობრებს, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს, პოლონეთის საელჩოს და ევროკავშირის საელჩოს საქართველოში). ფაიზერის ვაქცინას ქვეყანაში “ფხაკაძის ვაქცინა”-ს ეძახიან.
ასტრაზენეკას შეჩერება ქვეყანაში – ვიყავი დიდი წინააღმდეგი და ბევრი ექსპერტი მაშინ ჩემს შეურაცხყოფაზეც გადავიდა, მაგრამ მთავარია ის, რომ დღეს ასტრაზენეკას ვაქცინა აღარ გამოიყენება საქართველოში და იმედი მაქვს სინოკი/სინოფარმიც მას მიჰყვება… ყველამ იცის, რომ ფხაკაძე წინააღმდეგია დაბალეფექტური ვაქცინების და ნაწილობრივი შედეგიც გვაქვს.
ბუსტერის დიდი წინააღმდეგობების მიუხედავად მე მუდმუვად ყველა დონეზე ვავრცელებდი მტკიცებულებებს, მაგალითებს, მეცნიერულ და სტატისტიკურ მასალებს და ჩვენ მივაღწიეთ იმას, რომ დღეს საქართველოში არის შესაძლებლობა “ფხაკაძის ბუსტერის” გაკეთების – ფაიზერი/ასტრაზენეკა 5 თვეში და სინოფარმი/სინოვაკი 3 თვეში.
ქვეყნის დროებითი სატრასპორტო შეზღუდვები პირდაპირ “ფახაკაძის” ინსტრუქციის და რეკომენდაციით ხორციელდება.
ყველა პროგნოზი მე-2, მე-3, მე-4 და მე-5 ტალღებზე ზუსტად არის ფხაკაძის “წინასწარმეტყველებით” და მე ვარ პირველი, ვინც აცხადებ,ს თუ როდის რა ტალღა იწყება და ჩემი დაანონსებიდან დაახლოებით 3-10 დღეში მოდის “ოფიციალური” დადასტურება ოფიციალური პირების მხრიდან. ყველა ახალი შტამის შემოსვლას საქართველოში აანონსებს ფხაკაძე და 5-14 დღის შემდეგ კი გვაქვს “ოფიციალური” დადასტურება.
კოვიდის სახელმწიფო გეგმა (სადღეგრძელოების გეგმა) თავიდანვე მარტო მე გავაკრიტიკე და ვთქვი, რომ ის ვერ შესრულდება. გავიდა ერთი წელი და ფხაკაძის წინასწარმეტყველება ასრულდა …. სად არის ოფიციოზის მიერ დაპირებული მოსახლეობის 69%-ის აცრა?! მე მაშინ ვთქვი, რომ წლის ბოლომდე მოსახლეობის მხოლოდ 20%-ის აცრას თუ მოვახერხებთ, ასე თუ გავაგრძელდბთ- თქო. ფხაკაძე აქაც მართალი აღმოჩნდა. ეს არის ის მცირე ჩამონათვალი, რაც შეძლო ერთმა ადამიანმა.
ჩემთვის თითოეული ადამიანის სიცოცხლე და თითოეული ადამიანის ჯანმრთელობის დაცვა არის უმთავრესი და მე არ მაინტერესებს არც თანამდებობა, არც პოლიტიკოსობა. მე ვარ ქართველი და მიყვარს ჩემი ქვეყანა. მეტი არაფერი. მე ყოველგვარი ოფიციალური რეგალიების გარეშეც გავაკეთებ ყველაფერს ჩემი კომპეტენციის ფარგლებში, რაც მე შემიძლია და რაც ადამიანების სიცოცხლეს და ჯანმრთელობას დაიცავს ჯანმრთელობას გისურვებთ,“ – წერს გიორგი ფხაკაძე.
READ  „აკრედიტაცია კანადა ნერგავს საერთაშორისო სტანდარტებს საქართველოში“