მთავარიბლოგიგიორგი ფხაკაძე მოსახლეობას აფრთხილებს – ახალი ვარიანტია. დელტას შვილიშვილი
გიორგი ფხაკაძე მოსახლეობას აფრთხილებს – ახალი ვარიანტია. დელტას შვილიშვილი
“პოლიტიკა ჩემი არ არის, მე არცერთ პარტიას არ შევუერთდები. ამ სიბინძურის ნაწილი ვერ გავხდები,- ამის შესახებ გიორგი ფხაკაძემ ისაუბრა.
არასოდეს ვიქნები ჯანდაცვის მინისტრი, მაგრამ თუ მინისტრად მოვალ, საქართველოში ექიმთა 60 პროცენტი დისკვალიფიცირებული აღმოჩნდება. პირადად მე მათ თავზე გადავახევ დიპლომებს. რატომ? იმიტომ, რომ საქართველოში შევხვდი ადამიანებს, რომლებიც მეუბნებიან, რომ მათ ექიმები ჩინური ვაქცინებით აცრას ურჩევენ და არა – ფაიზერით.
ასევე, ორსულმა გოგონამ მითხრა, მედიკოსის რეკომენდაციაა არ ავიცრაო. გავგიჟდი აქ ისეთებს ვისმენ. თავი ინდურ მიყრუებულ სოფელში მგონია. ეს გაუნათლებლობის ბრალია.” – აცხადებს გიორგი ფხაკაძე.
ჯანდაცვის სფეროს ექსპერტმამსოფლიოში არსებულ ეპიდსიტუაციაზე ისაუბრა. მისივე თქმით, აღმოსავლეთ ევროპის რამდენიმე ქვეყანაში კატასტროფული სიტუაციაა.
„აღმოსავლეთ ევროპაში იწყება საშინელება! კარგად მომისმინეთ მეგობრებო. ამ წუთას რუმინეთში კატასტროფაა. თქვენ არ იცით, რა ხდება იქ. ქვეყნები, რომლებიც ვაქცინირებულები არ არიან, ყველას ყოფა ეტირა.
უმძიმესი მდგომარეობაა ასევე უკრაინაში, რუსეთში. ეს ცუნამი კი არ არის. ცუნამი მოგონებაა. უმძიმესი ზამთარი გვექნება. მე გითხარით, გაგაფრთხილეთ. ახალი ვარიანტია. დელტას შვილიშვილი. მე საქართველოდან მივდივარ… ერთი მეორეზე უარესები არიან. დამღლელია,“ – აცხადებს გიორგი ფხაკაძე.