მთავარიბლოგიcovax პლატფორმასთან მომხდარზე პასუხისმგებელი დაავადებათა კონტროლია, ის არის "ლიდერშიფი"
covax პლატფორმასთან მომხდარზე პასუხისმგებელი დაავადებათა კონტროლია, ის არის “ლიდერშიფი”
01/03/2021
გაეროს გენერალური მდივნის მრჩეველი ჯანდაცვის საკითხებში გიორგი ფხაკაძე ამბობს, რომ covax პლატფორმასთან მომხდარზე არა ჯანდაცვის მინისტრი, არამედ დაავადებათა კონტროლის ცენტრია. ამის შესახებ მან “რუსთავი2”-ის ეთერში განაცხადა.
“მინისტრი ამ ყველაფერზე პასუხისმგებელი ვერ იქნება, იმიტომ, რომ მინისტრი არის პოლიტიკური თანამდებობა. მინისტრთან სხვა პრეტენზიები გვაქვს ჩვენ ყველას. უბრალოდ, აქ ვიღაც სხვა უნდა იყოს პასუხისმგებელი პირი.
პასუხისმგებელი პირი აქ არსებობს, მე როდესაც ვიყავი პრემიერთან შეხვედრაზე, პრაქტიკულად დაავადებათა კონტროლი ლაპარაკობდა და მინისტრი ხმას არ იღებდა. ჩანდა, რომ ლიდერშიფი იყო ის.
საქმე საქმეზე როდესაც დგება და ერთხელ ვთქვი კომენტარი, ბატონმა ამირანმა მითხრა, გიორგი ნუ გვასწავლი, ჩვენ ყველაფერი ვიცით ძალიან კარგადო. აი, ვინ რას ასწავლის, აი ეს არის პასუხი, სად არის ვაქცინა?
სად არის პასუხისმგებლობა 3000 ადამიანზე, პირბადეების კონტროლი ვერ გააკეთეს ელემენტარულად და ახლა ვსაუბრობთ პროფესიონალიზმზე?”-თქვა გიორგი ფხაკაძემ.
“საუბარია რეპუტაციულ რისკებზე, ჩივილსაც არ გამოვრიცხავ” – ჯანდაცვის მინისტრი კოვაქს პლატფორმაზე
წყარო: https://fortuna.ge/fortuna/post/covax-platformastae-pasukhismgebeli-ara-ministri-aramed-daavadebata-kontrolia-aris-lidershifi-giorgi-fkhakadze