მთავარისამზარეულოს აქსესუარებიგაზქურის გაწმენდის რამოდენიმე მარტივი მეთოდი
გაზქურის გაწმენდის რამოდენიმე მარტივი მეთოდი
მწარმოებლები გაზქურის გაწმენდას საპნის ხსნარებით ან სპეციალური საწმენდი საშუალებებით გვირჩევენ, ეს მარტივი მეთოდი არა მარტო ასუფთავებს ზედაპირს, არამედ ტექნიკას ბზინვარების ეფექტსაც ანიჭებს და ქმნის ჭუჭყის საწინააღმდეგო ფენას.
მარტივი მეთოდი გაზქურის გასაწმენდათ. მინიმალური ძალისხმევა დაგჭირდებათ:
კერძის მომზადების შემდეგ, სანამ გაზქურა ჯერ კიდევ ცხელია, მოაცილეთ ცხიმი ან დამწვარი ნაწილაკები სველი ქსოვილის ან უხეში ღრუბლის დახმარებით.
როდესაც გაზქურა გაცივდება, ჭუჭყიანი ადგილები დაამუშავეთ საპნიანი ხსნარით და გახეხეთ, თუმცა ეს ყველაფერი დიდი სიფრთხილით უნდა გაკეთდეს, რათა ზედაპირი არ დააზიანდეს.
გაითვალისწინეთ რომ მინის ზედაპირის სოდით გაწმენდა არ შეიძლება, რადგან სოდის ნაწილაკები მინაზე უარყოფითად მოქმედებენ. სხვა შემთხვევაში, სოდა კარგი საშუალებაა გაზქურის გასაწმენდად. ამისთვის საჭიროა, რომ მთელ ზედაპირზე მოაყაროთ სოდა.
ცალკე თასში უნდა მოამზადოთ ცხელი წყლისა და ჭურჭლის სარეცხი სითხის ხსნარი. ბოლოს კი რბილი ქსოვილი კარგად დაასველეთ მომზადებულ ხსნარში და გააჩერეთ გაზქურაზე 15-30 წუთის განმავლობაში. პროცედურის დასრულების შემდეგ გაზქურა გაწმინდეთ თბილი წყლითა და სუფთა ქსოვილით.
ძმარი შესანიშნავი საშუალებაა ცხიმის ლაქების მოსაშორებლად და უფრო ეფექტურია, ვიდრე უბრალოდ ჭურჭლის სარეცხი საშუალება. როდესაც ღუმელი გაცივდება, მასზე არსებულ ლაქებს შეასხურეთ 9%-იანი სუფრის ძმარი და გაწმინდეთ რბილი ქსოვილის დახმარებით.
მათეთრებელი კბილის პასტები შეიცავენ დელიკატურ ნივთიერებებს, რომლებსაც შეუძლიათ ცხიმისა და დამწვარი ნაწილაკების მოშორება.
კბილის პასტა წაუსვით უშუალოდ ლაქებზე, გახეხეთ ღრუბლის დახმარებით და გაწმინდეთ სუფთა, თბილი წყლის გამოყენებით.
ეს მარტივი მეთოდები დაგეხმარებათ იმაში, რომ თქვენი გაზქურის ზედაპირი მუდმივად სუფთად და ბზინვარედ გამოიყურებოდეს.