მთავარიბლოგი„დაუჯერებელია“ – რას ამბობს გიორგი ფხაკაძე საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებებზე
„დაუჯერებელია“ – რას ამბობს გიორგი ფხაკაძე საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებებზე
ჯანდაცვის დამოუკიდებელი ექსპერტი გიორგი ფხაკაძე საკოორდინაციო საბჭოს დღევანდელ გადაწყვეტილებებს ეხმაურება და მწვავედ აკრიტიკებს.
„ახალი გადაწყვეტილებები… კომენტარი რომ დავიწყო, საიდან დავიწყო… ფაქტია, რომ საღი აზრი აღარავის შერჩა. დაუჯერებელია, არაპროფესიონალიზმი კლავს“, – დაწერა ფხაკაძემ სოციალურ ქსელში და მოიყვანა უწყებათაშორის საკოორდინაციო საბჭოსთან არსებული ოპერაციული შტაბის უფროსის გიორგი ღიბრაძის განცხადება:
„კიდევ ერთხელ მინდა დავაზუსტო, რა არის მწვანე სტატუსი და რომელ დაწესებულებებში დაგვჭირდება მწვანე სტატუსის გამოყენება. მწვანე სტატუსი ენიჭება ადამიანს, რომელიც სრულად ვაქცინირებულია, ანუ გაკეთებული აქვს 2 დოზა აცრის. გადატანილი აქვს კოვიდ ინფექცია, ოღონდ ლაბორატორიულად დადასტურებული შემთხვევიდან გასული უნდა იყოს 14 დღე. ამ შემთხვევაში აღარ ვრცელდება პერიოდი. ანუ კოვიდის გადატანის შემდეგ ე.წ. ჩამკეტი აღარ არის და მას მწვანე სტატუსი ექნება მუდმივად. ასევე თუ ადამიანს აქვს გაკეთებული 72-საათიანი ვალიდურობის PCR ტესტი, ასევე თუ ადამიანს აქვს 24-საათიანი ვალიდურობის ანტიგენის დამადასტურებელი ტესტი“, – განაცხადა გიორგი ღიბრაძემ.